Po dostihové sezóně se bude loučit i ta jezdecká

Dva týdny po ukončení pardubické dostihové sezóny se bude závodiště loučit také se soutěžemi všestrannosti. Jedna z nejnáročnějších jezdeckých disciplín, která je také součástí olympijských her, je na programu o prodlouženém víkendu 4. – 6. listopadu 2022.

Podzimní rozlučková všestrannost je současně oblastním mistrovstvím Východočeské oblasti České jezdecké federace v soutěži družstev. Vyhodnocen bude také Senior Cup a Veteran Cup pro jezdce od 40, resp. 50 let. O závody mají kromě českých jezdců zájem také v zahraničí, zejména v Rakousku.

„Vzhledem k roční době a poměrně brzkému stmívání jsme museli omezit počet startů na necelé dvě stovky. Krátce po otevření přihlášek jsme měli plno. Zájem o pardubickou všestrannost nás vždy těší a pokud nám závody nepoznamená špatné počasí, bude to skvělé loučení se sezónou,“ říká ředitel závodů Jaroslav Müller.

Všestrannost vycházející z původní potřeby armády testovat všestranné schopnosti koní je dnes atraktivním sportem. Kombinuje tři jezdecké disciplíny. Drezurní zkoušky budou na programu v pátek, v sobotu závody nabídnou parkury a také část crossů (terénních jízd) v dráze Pardubického závodiště a v neděli vše ukončí crossy těch nejvyšších, tedy nejnáročnějších soutěží. Celkem jich je vypsáno sedm.