Podzimní všestrannost – část druhá

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v neděli 6. listopadu, kdy jsou na programu crossy na tratích postavených v dostihové dráze Pardubického závodiště.

UKONČENÉ SOUTĚŽE

Cena Dostihového spolku a.s. (Pony L)
Po odhláškách do soutěže nastoupilo jen kvarteto účastníků, dokončila ale pouze dvojice z nich. Crossy bohužel vyřadily do té doby vedoucí Petru Kymplovou a tak vítězství pro sebe díky rychlejšímu času než její soupeř vybojovala Anna Urbanová z Jezdeckého klubu Rozela z.s. S hřebcem Leonardo 650 porazili Aleše Petra z JK Kocanda, který v sedle Apollon Davis po celé závody držel druhou příčku.

Cena Mauricio (ZK)
V soutěži stupně Z zvítězila Nikol Raidová s klisnou Wivien 1 (Zámecká jízdárna), která před sebe nikoho nepustila už od samého začátku závodů. Průběžné první místo udržela i s penalizací v crossu. Druhá se umístila Eliška Orctová s Casperem K. Za skokana závodů se dá považovat Marie Beranová s klisnou Neť, která z 10. místa po dvou disciplínách vyskočila až na bronzovou pozici. Po drezurách a parkurech průběžně druhá Ema Štěpánková nasbírala penalizace na crossu a se Szindy Synem skončila až osmnáctá. Podobný osud potkal i Elišku Hasmanovou, ta se z průběžného třetího místa propadla až na 22. pozici.

Cena Alavis (Hobby ZK)
Vítěznou dvojicí této soutěže je Eliška Hrubá a Sindy 33 z JS Rožmitál, a to i přes drobné penalizace na crossové trati. Posunout se o příčku výše mohla i díky nepovedenému crossu Petra Myšky, který se z průběžného prvního pořadí propadl až na místo sedmé. Druhá se umístila Ester Leskowová s Wabisuke před třetí Karolínou Stolařovou s Deregem, která od první disciplíny průběžně stoupala pořadím od osmého místa po úvodní drezuře až ke konečnému bronzu.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

Cena města Pardubice (S 2*)
V nejvyšší soutěži jde do crossů v roli favorita Kateřina Benediktová s Laidalem. Po úvodní drezuře udrželi díky čistému parkuru průběžné vedení. Ze šestého místa po drezuře se díky bezchybnému výkonu na parkurovém kolbišti posunul na druhou příčku Lukáš Létal se Sanem a třetí pozici prozatím drží Šárka Mejstříková se Zylo. Ta se po první disciplíně dělila o druhé místo s Eliškou Orctovou. Jenže Šárka nasbírala na parkuru 4 trestné body a Eliška dokonce 8, a to ji v průběžné pořadí posunulo až na 8. místo. Ze sedmnácti startujících parkur dokončili bez trestných bodů jen čtyři jezdci.

Cena firmy Kubias a.s. – výroba překážek (L 1*)
Výsledky parkuru výrazně zahýbaly průběžným pořadím v Ceně firmy Kubias a.s. – výroba překážek. Průběžné vedení sice bez problémů udržela Nikola Hlavatá s Kai, pak už ale došlo k velkým propadům. Po drezurách druhá Petra Veselá si s Donem Kinským z parkurového kolbiště odnesla osm trestných bodů, což znamenalo pád až na 14. příčku, a ještě více si pohoršila Kristýna Přikrylová, kterou dvanáct trestných bodů na překážkách s La Damon odsoudilo až k předposlední dvacáté pozici. Po dvou disciplínách si skóre naopak vylepšili dva pánové – Matyáš Dáňa s Happy Day 3 díky bezchybnému parkuru poskočil ze šestého na druhé místo a Pavel Březina s Pandorou 262 dokonce z místa devátého na pozici průběžného třetího závodníka.

Cena ADW FEED a.s. (Z)
Měnilo se také pořadí v soutěži stupně Z. Průběžné vedení po dvou dnech sice stále drží rakouská reprezentantka Margit Appelt s Quentchen Gluck, za ní je ale vše už jinak. Po bezchybném parkuru se ze třetího na druhé místo posunula Eliška Zikmundová s Magneto a ze šestého místa na třetí poskočila Amálie Mašková s Battalionem. Andrea Čudková, která byla po drezurách na druhém místě s Wibbly Agro-mat AA, chybovala na parkuru a propadla se na pátou pozici.

Cena advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové (ZL)
V této soutěži udrželi průběžné vedení Nikol Raidová a Santinus. O příčku výše se posunuli slovenský závodník Martin Mainvald s Qaidsambell Polt a také Tereza Sluková v sedle Majoliky-K. Po drezurách druhá Pavlína Martínková se se čtyřmi trestnými body v parkuru propadla na páté místo.

O konečném pořadí rozhodnou nedělní crossy. První z nich odstartuje v 9:00 hod.

V neděli 6. listopadu budeme znát také vítěze Oblastního mistrovství Východočeské oblasti ČJF ve všestrannosti družstev a také šampiony Senior Cupu a Veteran Cupu. Po dvou doposud absolvovaných disciplínách prozatím vede tým ve složení Ema Štěpánková, Eliška Houdová, Nikola Hlavatá a Andrea Novotná.