Podzimní všestrannost – část první

První ze tří dnů podzimních závodů jezdecké všestrannosti je u konce. Na startovních listinách sedmi soutěží je na 170 závodních dvojic z České republiky, Slovenska a Rakouska. Loučení s jezdeckou sezonou otevřely drezurní zkoušky, některé ze soutěží mají splněno už i na parkurovém kolbišti.

Pony L – Cena Dostihového spolku a.s.
Soutěž pony je jednou z těch, které mají za sebou již dvě disciplíny. Po několika odhláškách se nakonec mezi sebou poměří jen čtyři dvojice. Po drezurách a parkurech si průběžné první místo drží Petra Kymplová reprezentující Wrbna Racing a.s., která má s Diamond´s Bella po čistém parkuru zapsáno prozatím 30,3 trestného bodu.

ZK – Cena Mauricio / Hobby ZK – Cena Alavis
Drezurní i skokovou zkoušku za sebou mají i soutěže stupňů obtížnosti ZK a Hobby ZK. V první z nich vedoucí příčku prozatím drží Nikol Raidová s Wivien 1. Reprezentantky Zámecké jízdárny mají na druhou Emu Štěpánkovou se Szindy Synem náskok 1,3 trestného bodu. V soutěži Hobby ZK je v průběžné pořadí vedoucím závodníkem Petr Myška, a to i přes čtyři trestné body na parkuru. S Kirbbym totiž předvedli velmi dobrý výkon v drezurním obdélníku a jejich soupeři na ně ztrácejí více než jeden a půl bodu.

Jezdci z dalších soutěží v pátek absolvovali jen drezurní úlohy, parkury je čekají v sobotu.

S (2*) – Cena města Pardubice
V nejobtížnější soutěži podzimních závodů si po prvním dnu nejlépe vede Kateřina Benediktová. S Laidalem reprezentují JK Sport Pravčice a drezuru dokončili s výsledkem 32,6 trestného bodu. Druhé místo je dělené – se shodným výsledkem úlohu absolvovaly Eliška Orctová s Guintilianus a Šárka Mejstříková se Zylo.

L (1*) – Cena firmy Kubias a.s. – výroba překážek
V „jedné hvězdě“ zatím nejvíce září Nikola Hlavatá. Reprezentantka JS Slavíkov a její Kai nasbírali 33,1 trestného bodu a do dalších dvou dnů soutěží si nesou náskok jednoho bodu před svými soupeři.

ZL – Cena Advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové
Znovu se objevuje jméno Nikol Raidová. Pro úvodní drezuře totiž drží průběžné první místo také v soutěži ZL, tentokrát v sedle Santinuse. Ovšem druhá Pavlína Martínková s Caspi 2 na ni ztrácí jen tři desetiny trestného bodu.

Z – Cena ADW FEED a.s.
V soutěži stupně Z je průběžně vedoucí závodnicí rakouská účastnice Margit Appelt. S Quentchen Gluck předvedla výborný výkon a z drezurního obdélníku si odnáší výhodu 2,7 trestného bodu před druhou Andreou Čudkovou a dokonce 4,1 trestného bodu před třetí Eliškou Zikmundovou.

Ze soutěže ZL bude vyhodnoceno Oblastní mistrovství Východočeské oblasti ČJF družstev, po úvodním dnu prozatím vede tým ve složení Tereza Jónová, Pavlína Martínková a Lucie Maturová. V Senior Cupu pro jezdce od 40 let prozatím nejlepší výkon podává Roman Falta a ve Veteran Cupu pro jezdce od 50 let Karel Diringer.

V sobotu 5. listopadu jsou na programu parkury a také první crossy. Skákat se bude na travnatém kolbišti a také v prostoru Šandova kopce přímo v dostihové dráze. Odpoledne se k parkurům přidají crossy v dráze Velké pardubické Pony L, ZK a Hobby ZK. První celkové vítěze rozlučkové všestrannosti tak budeme znát už zítra odpoledne.

Kompletní informace k závodům a odkaz na startovní a výsledkové listiny jsou k dispozici ZDE