PODZIMNÍ VŠESTRANNOST: den druhý

V Ceně Alavis o vítězce rozhodly pouhé dvě desetiny bodu

Druhým dnem pokračovaly závody Pardubické všestrannosti. V sobotu bylo na pořadu dne parkurové skákání a jezdci ve třech ze sedmi soutěží absolvovali i závěrečné krosy. A tak už známe první vítěze letošního ročníku podzimních závodů.

Nejvyšší stupeň obtížnosti ze sobotních soutěží měla Cena Alavis. Dokončilo ji osmadvacet soutěžních dvojic, a přestože ve všestrannosti není výsledek jasný do poslední chvíle, tady jako by to neplatilo. A navíc vítězná Kristýna Přikrylová svou soupeřku porazila jen o dvě desetiny trestného bodu. Reprezentantka JO Albert Stolany předvedla s valachem Goldenbay Magic Moon už v pátek nejlepší drezurní úlohu s výsledkem 33,1 trestného bodu, tedy dvě desetiny před Petrou Kymplovou s Diamond´s Bella. Tento výsledek zůstal i po parkurech, obě dvojice jej absolvovaly bez chyb a penalizací. A ve finále nic nezměnila ani atraktivní terénní zkouška v dostihové dráze Pardubického závodiště. Třetí pozici po třech disciplínách udržel Patrik Sukdolák s hnědákem Mint 2.

To v soutěži Pony L, která se jela jako Cena Mauricio, se výsledky opravdu měnily „nahoru-dolů“. Nakonec zvítězila Dominika Zelená s Tomem 10. Zástupci JPS Vanice byli po úvodní drezuře osmí, v parkuru si polepšili na třetí místo, a i přes drobnou penalizaci za čas v krosu se jim podařilo postavit se na stupeň nejvyšší. Podobně vzhůru stoupal i druhý Petr Aleš s Apollon Davis – z pátého místo v drezuře se v parkuru posunul na druhé místo a to si udržel i v celkových výsledcích. Třetí je Jakub Regnard s Kubou 3 a i oni šplhali v průběhu soutěže nahoru. Naopak cestu dolů zažil Pavel Vítek. S bělkou Kiliernan Dunn vedl po úvodních drezurách, parkur ale nedokončil a ze soutěže vypadl. Po drezurách druhá Kristýna Hufová se s klisnou Elodií díky bezchybnému parkuru na chvíli posunula na první příčku, jenže penalizace na krosové trati ji poslala na konečné šesté místo.

Celkové výsledky má už i Cena Mikrop Čebín (ZK). I tady svou průběžnou první pozici od prvního dne soutěží udržela Ema Zavadilová v sedle Krásky 1. Za dvojicí startující za Stáj Pohoří Růžičková se už ale děly jiné věci. Po drezuře a parkuru druhý Cesar Knjzek z Rakouska se po závěrečné disciplíně propadl až na dvanácté místo, když dostal penalizaci dvaceti trestných bodů. Na stříbrnou příčku se ze šestého, resp. po parkurech pátého místa posunula Denisa Vegrichtová s Roco 1, Nikol Šestáková s Gottfiredem si udržela třetí místo.

Zbývající soutěže budou pokračovat v neděli v dostihové dráze. Na zajímavě postavené tratě se vydají soutěžní dvojice hned ve čtyřech soutěží. V Ceně města Pardubic (CNC2*) bude z pozici lídra do závěrečné zkoušky nastupovat Kristýna Kačírková z TJ Sokol Semice s valachem Diadémem 2. Mají náskok více než tří trestných bodů na průběžně druhou Šárku Douchovou s klisnou Cofi 1 a třetího Lukáše Létala s valachem Wersorem.

V nejobsazenější soutěži Cena advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové (CNC1*) nastoupí do krosů z prvního místa rakouská jezdkyně Kathrin Göllner s Kopplgut´s Caitano. Má poměrně velký náskok na druhou Julii Medikusovou s Tercie Aha a Jitku Ježkovou s Everestem 5, ale jistotu výhry ještě nemá.

Průběžně první místo drží rakouská reprezentace i v Ceně Dostihového spolku (ZL). Carina-Julia Fede se z druhého místa po drezurách posunula na první příčku po parkurech. Po úvodní soutěži vedoucí Pavel Březina s Colour City totiž chybovali na parkuru a propadli se na devátou pozici. Do závěrečných krosů z druhého místa odstartuje Magdalena Novotná s klisnou Avelange, ze třetího potom Veronika Čecháková s Wiffi-K.

Čtvrtou soutěží, kterou definitivně uzavřou až nedělní krosy, je soutěž nadějí – Cena ADW FEED a.s. vypsaná pro mladé koně nebo koně s licencí vydanou až v letošním roce. Šárka Douchová s Queene-DT a Hana Kopecká s L´Margot se po drezurách dělily o průběžné první místo, o dvacet čtyři vteřin lepší čas v parkuru ale rozhodl ve prospěch Šárky Douchové. Z třetí pozice půjde do krosu Martin Laštovička se Segretonem.

Nedělní soutěže začínají v 8:30 hod.