PODZIMNÍ VŠESTRANNOST: Den první

Páteční deštivé počasí provázelo první den závodů jezdecké všestrannosti. Do třech obdélníků postupně vjelo více než sto padesát soutěžních dvojic, aby poměřily své síly v první ze tří disciplín – v drezuře. Po několika hodinách je jasno, kdo do sobotních parkurů půjde jako lídr tabulky.

Pardubická podzimní všestrannost je vypsána v celkem sedmi soutěžích od pony až po nejnáročnější Cenu města Pardubice (CNC2*). V ní si zatím v konkurenci pětadvaceti závodníků nejlépe vede Kristýna Kačírková s desetiletým ryzákem jménem Diadém 2. Reprezentují TJ Sokol Semice a na druhou Nikol Raidovou mají náskok 1,8 trestného bodu. Nikol si v barvách Freestyle Stable velmi dobře vedla s patnáctiletým hnědákem Santinem.

V druhé nejobtížnější soutěži Ceně advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové (CNC1*) to prozatím vypadá na jízdu zahraničních závodníků. Mezi průběžně vedoucí Kathrin Göllner s Kopplgut´s Caitano a třetí Tanjou Freund s I Can Do It F se vklínil pouze olympionik Miroslav Trunda s koněm Killisk Brook. Zástupce Eventing týmu na první příčku ztrácí 3,6 trestného bodu, před třetí rakouskou závodnicí má náskok dvou desetin bodu. Celkem do soutěže nastoupilo dvacet jedna startujících.

Cena Dostihového spolku (ZL) je nejobsazenější soutěží, startuje v ní sedmatřicet dvojic. První tři nejlepší v drezurách ale dělí jen desetinky bodů. Prozatím vede Pavel Březina s valachem Colour City z VOŠ a SZeŠ Benešov, druhá Carina-Julia Fede z Rakouska v sedle Marcello MB na něj ztrácí tři desetiny bodu. O dalších pět desetin trestného bodu za nimi je Magdalena Novotná z JK Argos se svou klisnou Avelange.

Soutěž nadějí – Cena ADW FEED a.s. je vypsána pro čtyř a pětileté koně a starší koně s licencí vydanou poprvé v roce 2023. V ní se představilo sice jen šest startujících, ale prozatím je to soutěž zřejmě nejnapínavější. O první místo v průběžném pořadí se totiž dělí hned dvě soutěžní dvojice. Hana Kopecká s klisnou L´Margot i Šárka Douchová s klisnou Queene-DT mají shodně 28,8 trestného bodu. Třetí Veronika Krupičková s ryzkou Agabou na ně ztrácí jen čtyři desetiny bodu.

Stejně jako soutěž nadějí je ve stupni obtížnosti Z vypsána i Cena Alavis. Kristýna Přikrylová s valachem Goldenbay Magic Moon v drezurním obdélníku nasbírala 33,1 trestného bodu a na průběžně druhou Petru Kymplovou s klisnou Diamond´s Bella mají náskok pouhých dvou desetin bodu. Zatímco Kristýna reprezentuje JO Albert Stolany, Petra hájí barvy stáje Wrbna Racing a.s. Vypořádat se musí s konkurencí dalších třiceti závodníků.

Prvenstvím si nemůže být jistý ani Pavel Vítek z Jezdeckého oddílu Puchlovice. V soutěži Pony L – Ceně Mauricio s bělkou Kiltiernan Dunn vede před Kristýnou Hufovou jen o jednu desetinu bodu. Kristýna reprezentuje Horses Háj a soutěž absolvuje ve dvojici s klisnou Elodií. O třetí příčku se ztrátou jednoho trestného bodu na druhou pozici se dělí jezdkyně Stáje Pohoří Růžičková. Sára Trubačová s KVR Porta Coeli i Olívie Fojtíková s Baronem 74 nasbíraly 37,1 trestného bodu.  Na startovní listině je celkem třináct závodníků.

V soutěži stupně ZK – Ceně Mikrop Čebín drezuru absolvovalo dvacet koní a jezdců a průběžné první místo patří Emě Zavadilové. Reprezentantka Stáje Pohoří Růžičková sedlá klisnu Krásku 1. Na drezuře nasbíraly 36,1 trestného bodu, druhý Cesar Knjzek z Rakouska se svou Miss Spotifly soutěž absolvoval s výsledkem 38,6 trestného bodu. O tři desetiny bodu za ním se o třetí příčku dělí Nikol Šestáková s Gottfriedem a rakouská závodnice Leonie Sagner se Smart Gold.

Vše ale můžou změnit sobotní parkury, na travnatém kolbišti pardubického dostihového závodiště začínají už v 8:15 hod. Na soutěže obtížnosti Z, ZK a L Pony čekají v odpoledních hodinách i závěrečné krosy. První soutěžní dvojice se na trať vydá o půl jedné.