Předpoklady se naplnily, Velkou pardubickou na závodišti sledovalo 15 tisíc lidí

Loňský ročník Velké pardubické se běžel před prázdnými tribunami, letos se už diváci mohli na Pardubické závodiště vrátit. Pořadatelé s ohledem na stále přetrvávající proticovidová opatření předpokládali návštěvnosti na hranici patnácti tisíc lidí a tato predikce se naplnila.

Vstupenky na vrchol tuzemské překážkové sezony kvůli nejisté epidemické situaci se začaly prodávat mnohem později, než bylo zvykem v přechozích letech. V předprodeji byl největší zájem o vstupenky k sezení na tribunách, naopak lístky na stání se nejvíce prodávaly v den konání 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou na pokladnách závodiště. „Sledovali jsme trend, ve kterém velkou roli hrálo počasí i jisté očekávání, jestli přijdou nějaká proticovidová opatření a omezení. Prodej stoupl v několika málo posledních dnech, když už bylo jisté, že budeme běhat s diváky – i když stále ještě s nutností dokládání bezinfekčnosti. Branami Pardubického závodiště tak nakonec prošlo patnáct tisíc lidí. Je to sice méně než v předchozích letech, ale s ohledem na současnou dobu a náladu ve společnosti jsme spokojeni,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Za 500 výhra 125 tisíc korun

Sázková společnost Tipsport na pardubické dostihy přijala sázky za více než 15 milionů korun, a to jak online, tak i na pobočkách Tipsportu přímo na závodišti. Na samotnou 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou to bylo 8,9 milionu korun. Sázkařům podle informací Tipsportu příliš jejich tipy nevycházely, protože se nedařilo favoritům. Sázkaře „podržel“ jen nakonec druhý Evžen. Velmi často tipovali Evžena na umístění do 2. a 3. místa. Uspěli také sázkaři s tipem, že vítězem bude český jezdec. Vítězný Talent měl vysoký kurz 25:1 a právě za tip na Talenta se někteří sázkaři dočkali velkých výher. Štěstí měl sázkař, který na jeden tiket vsadil dva koně – vítěz Talent v kurzu 25:1 a Mr Spex do 3. místa v kurzu 10:1. V celkovém kurzu 250:1 vyhrál za 500 vsazených korun částku 125 tisíc korun. Na stejnou výhru dosáhl i sázkař se sólo tipem na Talenta za 5000 korun v kurzu 25:1.

Dva miliony u televize

Česká televize opět připravila mnohahodinový přímý přenos na ČT sport i ČT1. U televizních obrazovek 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou sledovaly dva miliony diváků. Průběh dostihů byl přenášen také na iVysílání České televize včetně zahraničních lokací, věnoval se jim také britský kanál Racing TV.

131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se konala pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.