Přihlášky na Velkou pardubickou: Chybí Theophilos, pole favoritů je ale široké

Ve čtvrtek 22. září byly zveřejněny přihlášky na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na listině je 17 jmen včetně zahraničních hostů. Nechybí obhájce loňského vítězství Talent, naopak schází jméno vítěze z roku 2019 Theophilose, který se zranil.

Po přihláškách a týden před uzavřením startovních listin začíná mít 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou konkrétnější podobu. Z dvaadvaceti koní kvalifikovaných na Pardubickém závodišti je přihlášeno 14, zbývající trojici tvoří koně z Irska a z dostihové stáje Scuderia Aichner.

Nejvíce svých svěřenců přihlásil trenér Stanislav Popelka, který by rád na startu letošního ročníku Velké pardubické viděl vítěze poslední kvalifikace Imphala v doprovodu Lombarginiho a také dvanáctiletého Strettona, který je druhým nejstarším adeptem na start ve 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Čtveřici koní posílají otec a syn Váňové. Ten starší chce uspět s vítězem z roku 2017 a nejstarším v poli, třináctiletým No Time To Lose a nováčkem ve Velké pardubické Dusigroszem. Váňa mladší je trenérem obou koní stáje Scuderia Aichner, jejíž koně běhají prioritně na italských drahách. Jde o devítiletého Brunch Royal a také sedmiletou Santa Klaru, která je zároveň jedinou klisnou na seznamu přihlášených.

Z Irska má zájem o účast v našem nejtěžším a nejstarším překážkovém dostihu trenér Denis Hogan s Young Dev. Osmiletý bělouš letos zvítězil nad kratšími proutkami v Punchestownu, že ale má vytrvalost ukázal při absolvování téměř 6900 metrů dlouhého dostihu v Uttoxeteru.

Ze Slovenska přijedou dva svěřenci trenéra Jaroslava Brečky – mimochodem vítěze Velké pardubické před 30 lety. Kaiserwalzer a Star jsou ale v Pardubicích jako na domácí dráze.

Uzávěrka startovních listin a slavnostní losování startovních čísel se uskuteční v Praze v pátek 30. září 2022.

V Ceně Labe se objevuje jméno Night Moon trenéra Pavla Tůmy. Šestiletý ryzák stáje Dr. Charvát byl až do nepovedené závěrečné kvalifikace na letošní Velkou pardubickou neporažen. Na přihláškách do Ceny Vltavy zase figuruje dvojice koní, kteří mají podmínky pro start 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splněné. Přesto jejich trenéři zvolili jiný dostih. Jedná se o Aenease trenéra Josefa Váni staršího a loňského účastníka Velké pardubické, slovenského Paris Eiffela trenéra Jána Cagáně. V krátkém crrosu – Poplerově memoriálu zase zaujme jméno vracejícího se Lodgian Whistle.

Konkrétní podobu všech přihlášek najdete na http://dostihyjc.cz/prihlasky.php?id_den=10167

PŘIHLÁŠKY DO 132. VELKÉ PARDUBICKÉ SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU

ARGANO, 8Marek Šimák70,0 Liška Martin
BRUNCH ROYAL(FR), 9Scuderia Aichner SRL70,0 Váňa ml. Josef
DULCAR DE SIVOLA(FR), 9DiJana Dobšice70,0 Jirčáková Vendula
DUSIGROSZ(FR), 9Joly70,0 Váňa st. Josef
CHICNAME DE COTTE(FR), 10Quartis-Zámecký Vrch70,0 Vítek Pavel
IMPHAL(POL), 9Quartis-Zámecký Vrch70,0 Popelka Stanislav
KAISERWALZER(GER), 9DS Millennium (SVK)70,0 Brečka Jaroslav
LOMBARGINI(GER)*, 11EŽ Praha a.s.70,0 Popelka Stanislav
MR SPEX(GER), 8Lokotrans70,0 Urbánek Luboš
NO TIME TO LOSE(GB), 13Paragan Horseboxes s.r.o.70,0 Váňa st. Josef
PLAYER, 10Nýznerov70,0 Kvapilová Lenka
SACAMIRO, 9Jezdecký oddíl Beňov70,0 Petříková Eva, Ing.
SANTA KLARA(IRE), 7Scuderia Aichner SRL68,0 Váňa ml. Josef
STAR(GER), 11MPL Racing (SVK)70,0 Brečka Jaroslav
STRETTON, 12Nýznerov70,0 Popelka Stanislav
TALENT, 11DS Kabelkovi70,0 Kabelková Hana
YOUNG DEV(IRE), 8Liam Mulryan (IRE)70,0 Hogan Denis

132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly