Přípravy na dostihovou sezonu finišují

Dostihová sezona v Pardubicích začíná dostávat konkrétnější obrysy. První mítink by se mohl uskutečnit ve druhé polovině měsíce června, a to za předpokladu, že se potvrdí zprávy o dalším rozvolňování opatření vydaných vládou ČR v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Dostihový spolek a.s. jako pořadatel dostihů na Pardubickém závodišti se na zahájení sezony aktivně připravuje.

Bylo už mnohokrát napsáno, že přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích stále pokračují. Finišují práce na dostihové dráze a v zázemí pro účastníky dostihového provozu, ale také na tribunách. Dostihový spolek a.s. stále preferuje odběhnout dostihové mítinky za alespoň omezené účasti diváků. Definitivní termín startu sezony však významně ovlivňují opatření zavedená v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 a postupné vlny jejich rozvolňování. V případě, že budou informace o dalším uvolnění po 25. květnu 2020 potvrzeny a bude možné zahájení sezony s omezeným počtem diváků, uskuteční se Zahajovací dostihový den 20. června 2020.

„Stále jsme v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví, s epidemiology, se zástupci Poslanecké sněmovny a samozřejmě také s Jockey Clubem ČR. Prezident Bečvář je o našich plánech průběžně informován a od Jockey Clubu ČR máme přislíbenou podporu, která bude diskutována a definována v okamžiku schváleného termínu zahájení překážkové sezony,“ popsal aktuální stav ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller s tím, že začátkem příštího týdne Dostihový spolek a.s. předloží návrh nové termínové listiny a začne společně se zástupci Jockey Clubu ČR pracovat na propozicích pro sezonu 2020 na Pardubickém závodišti. Ředitel Müller současně upozornil, že s ohledem na postupné rozvolňování nebude Pardubické závodiště alespoň v prvních týdnech fungovat v běžném režimu, ale bude samozřejmě respektovat platná nařízení. „Uděláme vše pro to, abychom byli schopni sezonu 20. června zahájit. Z tohoto důvodu byl vypracován scénář možného využití kapacit areálu a rozmístění návštěvníků na závodišti. Toto schéma jsme poskytli kompetentním orgánům včetně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a jeho náměstka Romana Prymuly a jsme v průběžném kontaktu s nimi,“ dodal ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

O vývoji situace bude Dostihový spolek a.s. průběžně informovat na svých webových stránkách www.zavodistepardubice.cz