První závody olympijské všestrannosti jsou na programu v polovině července

První letošní závody všestrannosti mají své místo v kalendáři akcí Pardubického závodiště v polovině července. Ve dnech 15. – 17. července se jak na kolbištích, tak i na dostihové dráze potkají soutěžní dvojice ve třech různých disciplínách. Uzávěrka přihlášek je 13. července.

Pro první ze dvou letošních závodů pořadatelé vypsali celkem deset soutěží. Jejich součástí je nejen kvalifikace do seriálu Zlatá podkova, ale také oblastní mistrovství Východočeské oblasti České jezdecké federace a kvalifikační kola Českého poháru 2022 ve všestrannosti. V závodech se potkají nejen dospělí jezdci, ale také mládež a děti od 10 let věku.

Všestrannost, někdy nazývaná jako military, patří k nejnáročnějším jezdeckým disciplínám a patří mezi olympijské sporty. Koně a jezdci musí absolvovat tři různé disciplíny – drezuru, parkur a cross. Stavitelé tratí opět chystají novinky zejména na crossové trati, která na Pardubickém závodišti vede po dostihové dráze a využívá kromě military skoků i některé z dostihových překážek.

Drezury jsou na programu v pátek, parkury v sobotu a crossy vše uzavřou v neděli. Vstupné pro diváky na všechny tři soutěžní dny je zcela zdarma.