Ramsya naštěstí není protivná kobyla, říká o vítězce dostihu klisen jezdkyně Veronika Olehlová

Jedním z dostihů vypsaných na úvodní mítink pardubické sezóny byla i rovinová cena pro čtyřleté a starší klisny. Lehce se v ní prosadila pětiletá hnědka Syndikátu hvězda – Olehla RAMSYA, na jejíž přípravě se významně podílí Veronika Olehlová. Dcera trenéra Čestmíra Olehly byla při vítězném pardubickém startu také v jejím sedle.

Veroniko, jaká vlastně Ramsya je?
Na to, že je to kobyla, je to zlaté zvíře. Při obsedání to s ní bylo trošku náročnější, ale na všechno si zvykla, usadila se a teď je s ní radost pracovat. Cokoli po ní člověk chce, ochotně udělá. Není to taková typická protivná kobyla, naštěstí (směje se)

Otec je známý trenér, připravuje Ramsyu on, nebo se na tom podílíš i ty?
Ano, na přípravě se podílím. S tátou se pobavíme, co budeme běhat, ale práci – co a jak budou dělat koně – nechává táta na mně. Takže táta spíše dohlíží a menežuje a práci ohledně tréninku nechává na mně.

S jakými ambicemi jste šli do prvního letošního startu?
Jezdila jsem Ramsyu na konci loňské sezóny a byla jsem s ní druhá. Řekla jsem si, že půda je dost podobná, forma snad taky. Zkusila jsem taktiku jako předtím, vyšlo to a vyhráli jsme. Táta si tuším poprvé tipnul “svého” koně, takže nám asi věřil. Přece jen to byl letos náš vstup do sezóny. Doufala jsem, že zimní přípravu jsme nepodcenili, ale že vyhrajeme takhle lehce, to jsem opravdu netušila.

Jaká odměna na Ramsyu čekala?  
Vyhráli jsme hromadu mrkve, takže dostala mrkev a zasloužený relax. Sezóna ale pokračuje a my se musíme pomalu připravovat dál. Tento start byl na rozběhnutí a Ramsya se vrátí zpátky na proutěné překážky.

foto: Petr Šimerda, Petr Šedivý, Ivan Krejza