Seriál kvalifikací začíná

I přes nutné změny v letošní termínové listině způsobené koronavirovou pandemií zůstává zachován čtyřdílný seriál kvalifikací na říjnovou 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Všechny čtyři mítinky se uskuteční během letních prázdnin, první z nich už tuto sobotu 4. července.

Poprvé se první díl kvalifikačního seriálu uskutečnil v roce 1983 pod názvem Steeplechase Lancastera na 4500 metrů. Premiérovým vítězem se stal tehdy osmiletý Sagar, v té době už dvojnásobný vítěz Velké pardubické – v říjnu pak vyhrál Velkou pardubickou potřetí.

Na programu kvalifikačního mítinku je celkem osm dostihů, v nichž by se měla představit celá řada zvučných jmen – včetně tří vítězů Velké pardubické Ribelina, No Time To Lose i loňského šampiona Theophila. V samotném kvalifikačním dostihu, v Ceně města Pardubice, by neměl chybět ani vítěz loňské první kvalifikace Hegnus. Letos poprvé budou součástí mítinku také dostihy v rámci seriálu Pony liga. První z dostihů odstartuje ve 13:00 hod.

VSTUPENKY na sobotní mítink lze už nyní koupit online za nižší cenu na webových stránkách závodiště. V nabídce jsou také výhodné rodinné vstupenky. I přes další rozvolňování opatření, která souvisí s epidemiologickou situací, zůstávají na závodišti zachovány sektory – v každém může být až tisíc osob. Stejně jako při nedávném Zahajovacím dostihovém dnu bude návštěvníkům k dispozici zastřešená tribuna A nedaleko hlavního vstupu do areálu Pardubického závodiště.

Dostihový mítink bude možné sledovat také online na youtube kanále dostihového závodiště a Česká televize nabídne v sobotu na programu ČT Sport od 17:30 hod. záznam z dostihového dne.

Do letošního jubilejního ročníku 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je v prvním kole přihlášeno 30 koní. Pro účast ve Velké pardubické musí v roce 2020 absolvovat nejméně jeden kvalifikační dostih v Pardubicích, nebo odpovídající dostih v zahraničí v rámci seriálu Crystal Cup. Vítěz 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace.