Setkání vítězů Velké pardubické svedlo dohromady legendy

13. května 2024

V rámci květnového mítinku nazvaného podle hlavního dostihu Úvodní cross country Koroka se na pardubickém dostihovém závodišti sešly legendy. Uskutečnilo se tradiční setkání vítězů Velké pardubické. V příjemné a neformální náladě se potkali především starší generace, protože ti mladší měli své povinnosti v sedlech koní.

Pravidelným návštěvníkem těchto setkání je například Josef Vavroušek. Ač mu je už přes 80 let, stále drží rekord nejmladšího vítěze Velké pardubické. Zvítězil v roce 1956 v sedle Letce a bylo mu tehdy pouhých 19 let. Naopak o rekord nejstaršího vítěze se pokoušel osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, další z hostů setkání. Ovšem toto prvenství mu uniklo o pouhých devět dnů. Nejstarším vítězem tak stále zůstává Vladimír Hejmovský, který Velkou pardubickou vyhrál v roce 1951 a bylo mu 59 let. Když probíhal cílem, Josef Váňa ještě nebyl na světě… Setkání po roce si opět nenechali ujít třeba trojnásobný vítěz Pavel Liebich nebo pánové Vlastimil Knápek, František Zobal, Pavel Kašný, Karel Zajko nebo třeba trenér slavné Registany (a dalších skvělých koní) Čestmír Olehla. 

Mezi legendy Velké pardubické zavítal také Jiří Kocman – účastník Velké pardubické a především mistr opratí, který připravoval kočárové koně i pro britskou královskou rodinu. Z tribuny tentokrát sledoval úspěchy svého vnuka Jakuba, který v rámci dostihového mítinku získal hattrick. Hosty setkání byli také synové třiatřicetinásobného startéra Velké pardubické Jiřího Šindlera.

 

Josef Váňa a Karel Zajko
Pavel Liebich
Čestmír Olehla a Josef Vavroušek
Pavel Kašný a Karel Zajko
František Zobal a Josef Váňa
Jiří Kocman a Josef Vavroušek
Jiří Kocman
Setkání vítězů Velké pardubické
Setkání vítězů Velké pardubické