Slavnostní losování startovních čísel pro Velkou pardubickou v přímém přenosu

Losování startovních čísel účastníkům Velké pardubické je dalším krokem na cestě k vrcholu tuzemské dostihové sezóny. Stane se tak ve středu 27. září na chlumeckém zámku, a to v přímém přenosu před kamerami České televize. V odpoledních hodinách tak budeme znát oficiální startovní listinu 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Na přihláškách do 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou figuruje jednadvacet jmen koní z České republiky, Slovenska, Irska a Francie.

Slavnostní losování startovních čísel se pomalu stává tradicí, bez které by aktuální ročník Velké pardubické nebyl úplný. Pro letošní ročník koním čísla losem přidělí potomek jednoho ze zakladatelů Velké pardubické Francesco hrabě Kinsky dal Borgo společně se zpěvačkou Jitkou Zelenkou, která je pravidelnou návštěvnicí dostihů a Velké pardubické. Slavnostní akt bude hostit sídlo rodu Kinských – zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou. Účast na losování přislíbili také trenéři Josef Váňa a Hana Kabelková, žokejové Josef Bartoš a Martin Liška a také někteří z vítězů ročníků Velké pardubické z let minulých let.

Losování dostihovým příznivcům zprostředkuje program ČT sport. Přímý přenos začíná ve 12:55 hod. a je možné ho sledovat nejen na televizních obrazovkách, ale také v iVysílání České televize.