Soutěž o nejlépe upraveného koně oživí program Velké pardubické

Už příští neděli budeme znát nejen šampiona 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, ale také vítěze soutěže o nejlépe upraveného koně. Dlouholetý zahraniční spolupracovník dostihového závodiště James Fry podpoří ošetřovatele ve všech sedmi dostizích dne.

Před startem každého dostihu se James se svými přáteli zaměří na celkový vzhled koně, na jeho upravenost a čistotu, ale také na prezentaci samotného vodiče a jeho soulad s koněm. V každém dostihu na vítěze čeká odměna. V hlavním dostihu dne jsou sice vodiči oblečeni do jednotných bund s logem titulárního partnera, prioritou ale zůstává upravený kůň.

„Spolupracoval jsem se závodištěm dvacet čtyři let jako agent v zahraničí, teď tu budu v jiné roli. Mám obrovský fond vzpomínek a je mi velkým potěšením vidět, jak se závodiště vyvíjí a je čím dál tím víc lákavější k návštěvě. Kdo ještě neviděl představení jménem Velká pardubická, měl by to udělat,“ říká organizátor soutěže James Fry.

Svou pozornost na koně nejen po sportovní stránce mohou zaměřit i diváci. Po skončení mítinku totiž závodiště na svých sociálních sítích otevře anketu, ve které bude o nejlépe upraveného koně 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou hlasovat právě veřejnost.