Svatá Klára by měla být hvězdou červnové kvalifikace

Dnes byly zveřejněny přihlášky na nadcházejí dostihový mítink. V sobotu 24. června se v Pardubicích poběží osm dostihů, vrcholem bude Pohár Slavia pojišťovny. Tato kvalifikace na letošní ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se vymyká zaběhnutému systému – běží se totiž na kratší distanci a za více peněz. Hvězdou by měla být reprezentantka stáje Scuderia Aichner SRL Santa Klara.

Osmiletá tmavá hnědka měla už v loňském roce startovat ve Velké pardubické. Nakonec se tak ale nestalo a na startovní listině zůstal jen její stájový kolega Brunch Royal. Svěřenkyně trenéra Josefa Váni mladšího je doma na dostihových drahách hlavně v Itálii a ve Francii, v Pardubicích a v České republice ji uvidíme poprvé.

Spolu s ní na přihláškách figuruje celkem 12 koní. O reparát se pokusí Player, konkurencí mu bude vítěz Velké pardubické z roku 2021 Talent nebo třeba překvapivě třetí z loňského ročníku Sacamiro. Josef Váňa starší přihlásil Aenease a Lodgian Whistla, vítěze úvodní cross country Koroka. Znovu se objeví také Imphal, Kaiserwalzer, vyběhnout by měla Dajuka a s ní celá řada dalších.

Dalším vrcholem dne bude klasická steeplechase Zlatý pohár. Ta se v Pardubicích běhá od roku 1994 a letos je tak v pořadí už její 30. ročník. Do souboje na trati 3900 metrů je přihlášeno devět koní, dva z nich posílá trenér Luboš Urbánek. Prozatím nejméně obsazeným dostihem je Červnová cross country Válečníka, vrchol první poloviny sezóny pro sprintery a první zkouška na říjnový Poplerův memoriál. Dostih je stále otevřen.

Kompletní přihlášky jsou k dispozici na webu Jockey Clubu ČR. Startovní listiny budou uzavřeny v úterý 20. června 2023.