T-Mobile Olympijský běh se poprvé poběží i na Pardubickém závodišti

Unikátní prostředí Pardubického závodiště bude letos poprvé místem konání T-Mobile Olympijského běhu. V jubilejním roce Velké pardubické se tak propojí Dostihový spolek a.s. a Český olympijský výbor, aby společně s tisícovkami běžců po celé České republice podpořili Českou olympijskou nadaci. Poběží se 17. června 2020.

T-Mobile Olympijský běh je největší běžeckou událostí, kdy v jeden den po celé České republice v jeden čas vybíhají na trať tisíce běžců. Každý z nich pomáhá i České olympijské nadaci. Část startovného jde na podporu sportování dětí. Akce si připomíná mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, je tedy jen o 20 let mladší než Velká pardubická. V Pardubicích se poběží poprvé.

„Myšlenka pořádat olympijský běh na našem závodišti se nám zalíbila ihned. Máme pro takovou událost krásné prostředí, můžeme propojit tradice, a navíc ještě pomáhat dobré věci. A kdy jindy začít než v olympijském roce. Právě přes olympiádu se nabízí i propojení na koně a jezdecké sporty, vždyť v Tokiu budou závodit i čeští všestrannostní a parkuroví jezdci,“ říká ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller a připomíná, že všestrannost má na Pardubickém závodišti tradici a oba čeští olympijští reprezentanti se tu v minulosti také představili.

Registrace na T-Mobile Olympijský běh jsou již spuštěny. Na Pardubickém závodišti se poběží závod pro dospělé na trati 5 kilometrů, do konce února by měly přibýt ještě dětské tratě. Bližší informace o akci a odkaz na registrace do závodu jsou k dispozici ZDE