TGR: Překážkoví běžci si zamilovali dostihové závodiště

Třetí ročník překážkového běhu TAXIS Gladiator Race znovu na Pardubické závodiště přilákal tisíce závodníků. Propojení populárních běhů s prostředím Velké pardubické vytváří atraktivní závod pro všechny věkové kategorie. Během tří dnů na tratě vyběhlo téměř dva a půl tisíce běžců, které přišlo podpořit na pět tisíc diváků. Velkou pardubickou na vlastní kůži a skok přes Taxis bez koní si daly i dva týmy dostihových jezdců.

Sázka na propojení atraktivního prostředí Velké pardubické a překážkového běhu se ukazuje jako správná volba. Počet závodníků každoročně stoupá, zájem roste i mezi dostihovými jezdci. Letos postavili hned dva čtyřčlenné týmy. Jeden z nich, pod vedení kapitána – vítěze Velké pardubické Jana Kratochvíla doběhl ve třetím nejlepším čase závodu na 6 900 metrů. „Tratě všech závodů jsou zajímavou kombinací zdejších dostihových překážek včetně těch z Velké pardubické a překážek gladiátorských. To je pro řadu běžců atraktivní a do Pardubic i díky tomu jezdí stále raději,“ řekl ředitel pořádající organizace Sportvisio Roman Šinkovský.

Od pátku do neděle se na dráze střídali běžci v závodech NIGHT, KIDS a ORIGINAL na 6 900 metrů, který je inspirovaný Velkou pardubickou a jednou z jeho překážek je i Taxisův příkop. Novinkou letošního ročníku je závod MAX na 12 kilometrů. Trať běžce zavedla i na sousední pozemek letiště. „Je na místě poděkovat Armádě ČR, která se aktivně zapojila do organizace závodu a umožnila nám běhat i na jejich pozemcích. A samozřejmě bych rád poděkoval Dostihovému spolku. Pořádat závod v Mekce dostihového sportu je pro nás vyvrcholením celé sezony,“ dodal ředitel závodu Taxis Gladiator Race Pavel Cibulka. Na běžce, kteří absolvovali všechny tři závody (pátek noční závod na 3,5 km, sobota závod na 6,9 km a neděle závod na 12 km), čekala speciální medaile Taxis Gladiator Race Maximus. Mezi ženami v tomto „trojboji“ zvítězila v kategorii žen špičková OCR běžkyně a bývalá běžkyně na lyžích Zuzana Kocumová a v kategorii mužů Lukáš Novák.

Stále poměrně mladý sport si získává na popularitě napříč všemi věkovými kategoriemi. Odvahu překonávat bariéry mají i lidé se zdravotním postižením. Na start se postavil například Martin Zikmund, který o francouzských holích absolvoval závod v neuvěřitelném čase necelé čtyři hodiny. „Chtěl jsem jít pod čtyři hodiny a nebořil jsem se v oranici. Takže spokojenost,“ komentoval závod Martin Zikmund.

Patnáctiminutový pořad z Taxis Gladiator Race odvysílá Česká televize na programu ČT SPORT ve čtvrtek 5. prosince v 19:15 hodin, v pátek 6. prosince ve 13 hodin v repríze.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na www.taxisgr.cz

Další ročník TAXIS GLADIATOR RACE se uskuteční ve dnech 4. a 5. prosince 2020.