TGR: Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové.

Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL na 6 900 metrů s jednatřiceti překážkami. Vítězný tým trať absolvoval v čase 1:02:23, Kratochvílův kvartet na ně ztrácel jen tři minuty. O historicky nejlepší výsledek v tříleté historii závodu – třetí místo – se postarali žokejové Jan Kratochvíl a Jan Odložil s jezdci Jakubem Spáčilem a Danielem Vyhnálkem. Zatímco první tři jmenovaní si Taxis Gladiator Race vyzkoušeli už podruhé, pro Daniela to byla premiéra. „Bylo to moc fajn, příští rok chceme znovu,“ shodli se členové bronzového týmu, který běžel pod názvem DS TEAM 1. Dostihoví jezdci se ukázali jako fair-play hráči. Na poslední překážce pomáhali soupeřům, i na úkor ztracených cenných vteřin.

S názvem DS TEAM 2 si závod dalo smíšené družstvo. Kapitánkou byla Veronika Olehlová, připojili se k ní Bára Švrlanská, Tomáš Rozsypal a Jan Šťastný. Trať při své premiéře zvládli v čase 1:20:26 a obsadili páté místo. „Boží závod. Holky byly úplně super,“ chválil své týmové běžkyně Tomáš Rozsypal.

Záznam z Taxis Gladiator Race odvysílá Česká televize na programu ČT SPORT ve čtvrtek 5. prosince v 19:15 hodin, v pátek 6. prosince ve 13 hodin v repríze.