Trať T-Mobile Olympijského běhu vzala závodníky i do nezvyklých míst

Premiérový ročník T-Mobile Olympijského běhu přilákal do Pardubice desítky účastníků. Trať hlavního závodu zavedla závodníky nejen na okruh dostihové dráhy, ale třeba také do stájí. Čas nejlepšího běžce na trati dlouhé pět kilometrů byl 17 minut a 19 vteřin.

Pro dětské závody byly vytýčeny trasy na pět set a tisíc metrů, dospěláci museli uběhnout pětikilometrovou trať. Na tu vyběhla přibližně padesátka běžců starších 15 let. Nejstarším účastníkem byl muž narozený v roce 1973. Trať hlavního závodu vedla přes kolbiště a stáje do dostihové dráhy, kde závodníci probíhali mimo jiné i lesem a okolo vodních příkopů. Cílová páska je čekala před hlavní tribunou, kde si také medaile z prvního ročníku běhu odváželi ti nejlepší.

V kategorii mužů v hlavním závodu zvítězil Tomáš Mocek před Ondřejem Doktorem a Alešem Smolkou. V ženách si pro zlatou medaili doběhla Michaela Sabovová, za ní doběhla Hana Šmejkalová a na třetím místě Iva Milatová. V dětském závodě na 500 metrů se ze zlatých medailí radovali Šimon Pavlis a Helena Marková a na trati 1000 metrů zvítězili Daniel Vondra a Jana Horčičková.

V Pardubicích byl T-Mobile Olympijský běh poprvé, v České republice se však běhá mnohem déle. Český atletický svaz jej třikrát za sebou ocenil jako TOP běžeckou akci roku. Běhá se na různých místech v jeden čas. Akcí je připomínám mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Cílem je běhat pro radost a pro dobrou věc.