V letošním ročníku Crystal Cupu si dobře vedou otec a syn Váňové i vítěz Velké pardubické Matuský

Mezinárodní seriál dostihů Crystal Cup se běhá na nejvýznamnějších evropských závodištích. Do seriálu patří také Velká pardubická. Absolvování dostihů ze seriálu Crystal Cup je také jednou z možností kvalifikace na Velkou pardubickou.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY 2022

V letošním ročníku se velmi dobře vedou otec a syn Váňové a daří se také vítězi Velké pardubické Lukáši Matuskému. K 31. říjnu patří Lukáši Matuskému mezi jezdci v průběžném pořadí 3. místo. Mezi trenéry je prozatím na třetí příčce Josef Váňa st. před čtvrtým Josefem Váňou mladším. Iniciátorem myšlenky založení mezinárodního seriálu dostihů byl už v roce 2005 Dostihový spolek a.s. Po sérii jednání v roce 2009 vznikl Evropský mezinárodní pohár steeplechase cross country. První závod se uskutečnil v únoru roku 2010 ve francouzském Pau. Od tohoto roku nese název Crystal Cup – Europian Cross Country Challenge, ke kterému jeho organizátory inspirovaly poháry vyráběné z českého křišťálu u nás v České republice.

Aktuálně (v roce 2022) jsou do seriálu Crystal Cup zařazeny dostihy na závodištích v Pau, Fontainebleau, Lion-d’Angers, Waregemu, Craonu, Meranu, Pardubicích, Wroclawi, Compiègne a dvakrát v Cheltenhamu.