V rámci mítinku Velké pardubické došlo k úpravám propozic

Vzhledem k aktuálním opatřením ministerstva zdravotnictví a ekonomické stabilitě některých obchodních partnerů přistoupil pořadatel dostihů na Pardubickém závodišti k úpravám dostihového programu, a tedy i propozic. Dostihový spolek a.s. se rozhodl zrušit dostihový den konaný v sobotu 10. října a část programu tohoto dne přesunout na neděli 11. října. Kromě jubilejní 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se poběží dalších devět dostihů.

Ze soboty 10. října se na nedělní mítink přesouvají Zlatá spona tříletých a Křišťálový pohár, nedělní program zůstává stejný jako v minulých letech. Zrušením, respektive vytvořením nových propozic takto dochází ke změně termínů přihlášek a oznámení startujících koní (OSK). Tato změna se dotkla především vrcholu české překážkové sezony – Velké pardubické, kdy byl mimo jiné zrušen termín dodatečných přihlášek 24. září. Novým datem pro přihlášky do tohoto dostihu je čtvrtek 1. října 2020, u OSK v úterý 6. října 2020. Tyto termíny jsou shodné pro všechny dostihy nedělního mítinku. „Důležité je upozornění pro trenéry, že kvůli tomuto kroku je nutné znovu přihlásit i koně, kteří byli nahlášeni už při prvním kole přihlášek na jaře letošního roku. Poplatek samozřejmě znovu nehradí,“ upozorňuje ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Došlo také k úpravám prize money – u Velké pardubické bohužel muselo dojít ke snížení na částku tři miliony korun. „K tomuto kroku jsme donuceni okolnostmi, restriktivní opatření mají ekonomický dopad i na některé naše obchodní partnery. Nicméně chceme Velkou pardubickou uskutečnit a dát možnost realizačním týmům zúročit jejich celoroční práci,“ dodal Müller s tím, že na dotacích bude v neděli 11. října vyplaceno celkem pět milionů korun.

Dostihový spolek a.s. v tuto chvíli pracuje s variantou účasti dvou tisíc diváků. Do této kapacity nejsou započítávány osoby, které se na zajištění akce podílejí, pokud jsou v odděleném prostoru. Pro tyto účely bude na závodišti vytvořen sektor označený písmenem K, který zahrnuje stáje, paddock a tribuny F, G a K vlevo od cílové podkovy. O distribuci vstupenek majitelům a trenérům startujících koní a také jezdcům na startovních listinách bude Dostihový spolek a.s. informovat v příštích dnech.