Velká pardubická a její titulární partner Slavia pojišťovna tu jsou už půldruhého století

29. dubna 2024

Rok 2024 spojuje významná výročí Velké pardubické a Slavia pojišťovny. Zatímco legendární dostih si připomíná 150 let od prvního ročníku, její titulární partner slaví 155 let od uzavření první pojistné smlouvy. Instituce „Slavia, vzájemná kapitály a důchody pojišťovací banka pražská“ získala licenci v roce 1869 a už v prosinci téhož roku získala první klienty. O půldruhého století později tyto dvě silné značky spojily svá jména a do dostihové sezóny vstupují jako partneři už pošesté.

Sezóna 2024 bude opět o těsné spolupráci. Titulární partner Velké pardubické už v loňském roce svou podporu významně rozšířil a v tomto rozsahu bude pokračovat i letos. „Vím, že se budu opakovat, ale Slavia pojišťovna je pro nás klíčovým partnerem a pro nás je velmi příjemné s ní spolupracovat a vážíme si toho. Toto partnerství stále posilujeme a snažíme se přicházet s novými nápady, jak dostihový sport podpořit a rozvíjet,“ komentoval několikaletou spolupráci pardubického pořadatele dostihů a Slavia pojišťovny ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Kromě samotného říjnového vrcholu české překážkové sezóny je Slavia pojišťovna také partnerem úvodního dostihu květnového mítinku a červnové kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Ta je stejně jako v roce 2023 druhým nejlépe dotovaným dostihem po Velké pardubické a je vrcholem první poloviny sezóny. Pohár Slavia pojišťovny o jeden milion korun je na programu 22. června.

„Abyste projekt dostihových závodů, které vyvrcholí Velkou pardubickou, mohli uskutečnit, potřebujete k tomu mnoho zapálených lidí, ale i finančních prostředků,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Slavia pojišťovny Karel Waisser. „Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu. Když jsme do něho vstupovali, netušili jsme, že záhy přijde covid a z uplynulých pěti let proběhnou opravdu naplno pouze dva ročníky. Můžeme proto říci, že jsme partnerem Velké pardubické jak v dobách dobrých, tak i zlých. Tohle spojení považujeme za symbol a jsme rádi, že pokračuje,“ dodává Waisser.