Vítězství o parník. Jarní Cenu Pardubického závodiště ovládli Myškovi s rodinným koněm

Třemi rovinovými a dvěma dostihy přes proutěné překážky začala jubilejní 30. sezona pořádaná Dostihovým spolkem. Hlavní dostih, Jarní cenu Pardubického závodiště (proutěné překážky na 3200 metrů) opanoval rodinný tým manželů Myškových. Valach připravovaný Štěpánkou Myškovou měl v sedle jejího manžela Jaroslava. V rovinových dostizích se dařilo zástupcům stáje doktora Jiřího Charváta, kteří obsadili první a druhé místo (Dernier, Don Hugo) v rovině na 2800 metrů.

Za slunného odpoledne se na dobré dráze sešlo v hlavním dostihu šest koní. Sázejícím se líbila především hnědka stáje Lokotrans Wonder Woman (Foret), Wooden Indian (Polesná) a černý hnědák Államfö (ž. Faltejsek). Růžové barvy stáje Lokotrans a jejich zástupkyně Wonder Woman se sice snažily sekundovat strojově jdoucímu valachovi Hola Que Tal (ž. Myška), nikdo se ale k největšímu koni v poli ani nepřiblížil. Šestiletý hnědák spolehlivě skákal a jeho náskok v cílové rovině byl zničující. Už v půli cílové roviny si mohl vítězný žokej Jaroslav Myška sundat brýle a vychutnávat si ovace z tribun.

“Tohle je kůň Jardy.  Měl ho ve Francii dlouho vyhlédnutého. Rok jsme ho dávali dohromady. Byl psychicky a fyzicky unavený. Tento start byl testem, jestli má valach chuť závodit. To nám potvrdil. Chceme ho vrátit na francouzské dráhy, tady v Čechách běhat nebude,” řekla vítězná trenérka Štěpánka Myšková. Druhá skončila outsiderka Quenty (Mach), třetí byl Jasmin Bede (ž. Benš).

V Poháru BICZ holding 2023 uhájil první místo Eisenherz s žokejem Janem Faltejskem. Skoková nejistota se držela dvojice jen na zkušebním skoku, pak se počínali aktivně na čele společně s Analystem (ž. Myška) a Cats´ Agility (Vyhnálek). Právě s touto hnědkou musel v cílové rovině těsný náskok tmavý hnědák hájit.  Třetí skončil polobratr Lodgiana Whistla Lastien, skvělou stíhající jízdu předvedla polosestra výborné steeplerky Izynky Izyrejka (ž. Liška) a skončila čtvrtá.

Další dostihový den už má klasický termín. Úvodní Cross Country Koroka s dalšími sedmi dostihy se odběhne ve státní svátek 8. května.