Vzpomínka na legendu i charitativní dražba, to je doprovodný program nedělního mítinku

Velká pardubická není jen vrcholem dostihové sezony a sportovním zážitkem, je také místem společenských setkání. A také příležitostí vzpomenout na legendy dostihového sportu nebo pomoci těm, kteří ji potřebují.

JIŘÍ ŠINDLER

Jménem, které zná celý dostihový svět, je Ing. Jiří Šindler – legenda, která se zapsala do historie Velké pardubické. Jiří Šindler třiatřicetkrát odstartoval Velkou pardubickou a zřejmě jej už nikdo nepřekoná. Svou první Velkou pardubickou odstartoval v roce 1965, poslední v roce 1998. S praporkem v ruce ve své kariéře odstartoval 6 638 dostihů a na trať vyslal více na 60 tisíc koní. Kromě funkce startéra vykonával také funkce člena komise a cílového rozhodčího. Ve šlépějích svého otce šli i jeho synové, Jiří byl startérem a mladší Zbyněk svému otci dělal pomocného startéra.

Odhalení pamětní desky

Jiřímu Šindlerovi bude věnována část nedělního programu. Na hlavní tribuně D, v sousedství tabule vítězů Velké pardubické, mu pořadatelé pardubických dostihů společně s rodinou Jiřího Šindlera odhalí pamětní desku. Stane se tak u příležitosti 20. výročí úmrtí legendárního startéra. Jeho příznivci se u tohoto slavnostního okamžiku sejdou ve 13:15 hod.

Memoriál Jiřího Šindlera

V sobotu 8. října se na Pardubickém závodišti poběží dostih věnovaný tomuto muži. Memoriál Jiřího Šindlera bude odstartován v 15:55 hod.

ŽOKEJOVÉ PRO DOBROU VĚC

V rámci programu nedělního mítinku bude nejen dostihová komunita pomáhat Terezce, malé holčičce nemocné leukémií. Z iniciativy bývalé jezdkyně a vítězky nejen Ceny Vltavy Barbory Miksánkové – Málkové se spojila česká překážková elita. Žokejové Josef Bartoš, Jan Faltejsek, Jaroslav Myška, Pavel Složil, Marek Stromský a také legenda dostihového sportu Josef Váňa st. věnovali své podepsané rajtky do dražby, jejíž veškerý výtěžek poputuje na podporu Terezky. Zapojit se mohou všichni návštěvníci mítinku. Dražit se bude od 13:45 hod. u tribuny D.

Terezce může kdokoli pomáhat i mimo dražbu na Pardubickém závodišti. Stačí se podívat na webovou stránku ZDE