Z Rozlučkové všestrannosti…

Pardubičtí pořadatelé mají za sebou další povedenou akci.  Všestrannost má ve svém kalendáři již pevný termín posledních závodů, které se konají jako rozlučková akce s jezdeckou sezónou, právě zde v Pardubicích. V rámci tradiční podzimní Rozlučkové všestrannosti se první listopadový víkend  sešlo celkem 219 koní včetně 14 startujících dvojic z Rakouska. V rámci závodů proběhlo i Finále šampionátu mladých koní ve třech kategoriích, a to 4, 5 a 6-7 letí koně.

I když se ráz počasí během víkendu změnil na typicky podzimní, byl to možná jediný mráček na celé akci. O tom, jak prožívali  samotní jezdci tuto významnou akci, použiji citaci hodnocení zástupců jezdců.

Jan Valenta –  zástupce jezdců v soutěžích ZL, L, S:  
„Děkuji pořadatelům a všem funkcionářům za skvěle uspořádané a dobře zorganizované závody. Stavitel připravil opět nové, zajímavé tratě terénní zkoušky. Takovéto lehce čitelné a dobře postavené tratě jsou velmi dobrou přípravou pro mladé koně. Důkazem toho bylo minimální množství chyb během absolvování crossů a spokojenost všech jezdců v cíli. V Pardubicích je skvělé zázemí, oceňuji snahu pořadatelů o zlepšení občerstvení.“

I v nižších soutěžích byli jezdci s průběhem závodů a výkony svých koní spokojeni. Dokazují to i slova zástupce jezdců v soutěžích Pony ZL, ZK, Z Pavla Studničky:     
„Pardubické závodiště umožňuje pořádat velmi dobré závody. Organizační týmu se povedlo výborně zvládnout velký počet startujících. Letošní rozlučková všestrannost byla důstojnou tečkou za celou sezónou.“

autor: Markéta Kvapilová