Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu i vítěz Velké pardubické

Počet startujících v letošním ročníku TAXIS GLADIATOR RACE oproti loňskému roku vzrostl. Na trase atraktivního závodu na účastníky čeká řada zajímavých překážek včetně několika novinek. Vyzkouší si je i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl a s ním další hvězdy dostihového sportu.

V kategorii KIDS na Pardubickém závodišti poběží o sto dětí více než v loňském roce, zájem vzrostl také o páteční NIGHT Gladiator Race. Na jeho start se postaví na 400 běžců, v dětských kategoriích poběží na 550 malých závodníků. Během třídenního mítinku do závodů odstartuje na dva a půl tisíce běžců.

Novinkou letošního ročníku je závod MAX Gladiator Race na 12 kilometrů. Letos poprvé se tak poběží nejen v dráze Velké pardubické, ale i na sousedním letišti. „Máme připravené i nové překážky, závodníci budou například probíhat na přemostění nad diváky,“ řekl ředitel závodu Pavel Cibulka.

V nedělním závodu TAXIS GLADIATOR RACE ORIGINAL budou i dva týmy z dostihového světa. V barvách Pardubického závodiště poběží i vítěz Velké pardubické 2017 Jan Kratochvíl. Oba týmy na trať závodu na 6900 metrů vyběhnou v neděli 1. prosince ve 13:20 hodin.

Z celého závodu pořídí Česká televize záznam, který odvysílá v premiéře ve čtvrtek 5. prosince 2019 na programu ČT Sport.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

pátek 29. listopadu

18:30 Start nočního závodu TAXIS GLADIATOR RACE 
21:00 Vyhlášení nočního závodu TAXIS GLADIATOR RACE

sobota 30. listopadu

10:30 Start hlavního závodu GLADIATOR RACE
14:30 Vyhlášení výsledků GLADIATOR RACE

neděle 1. prosince 

10:00 Start dětského závodu TAXIS GLADIATOR RACE
12:15 Start hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE – MAX
12:30 Vyhlášení výsledků dětského závodu KIDS GLADIATOR RACE
13:15 Start hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE – ORIGINAL
15:30 Vyhlášení výsledků TAXIS GLADIATOR RACE