Zimní sportovní park se stal oblíbeným cílem nejen pardubických škol

Zimní sportovní park na Pardubickém závodišti láká také mateřské a základní školy. Ledovou plochu děti využívají v rámci dopoledních hodin a od začátku letošního roku se jich tu vystřídalo několik desítek. Některé z nich stály na bruslích vůbec poprvé.

Školy a školky mohou ledovou plochu využívat každý všední den dopoledne, a to na základě předchozího objednání. Dětem je k dispozici nejen ledová plocha, ale také branky, hrazdičky pro začínající bruslaře a samozřejmě půjčovna bruslí, kterou zajišťuje pardubická firma Střída sport. Cena za dítě je 20 korun za hodinu, vše ostatní – včetně půjčovného bruslí – je zdarma.

Pro nás je to naprosto dokonalé. Všechny školy z Dukly to na závodiště máme kousek. Můžeme trávit čas venku, je mnohem snazší tu najít volný termín než v kryté hale. Díky tomu, že si tu děti můžou půjčit brusle zdarma, chodí s námi i ty, které by jinak vůbec nebruslily. Všichni jsou z toho nadšení,“ komentovala bruslení na závodišti Ladislava Ungrová, učitelka Základní školy Josefa Ressla v Pardubicích s tím, že bruslení žákům nahrazuje hodiny tělesné výchovy. Už teď má „Resslovka“ objednané další termíny.

Ledová plocha bude v provozu až do konce února letošního roku. Školy a školky mohou hodiny bruslení rezervovat na telefonním čísle 461 049 232. Pro vzdálenější školy nabízí Dopravní podnik města Pardubice možnost objednat si autobus, které děti doveze až k bráně Pardubického závodiště. Vše potřebné k objednávce autobusu je uvedeno na webové stránce dopravního podniku.

V odpoledních hodinách ve všední dny a po celé víkendy je ledová plocha Zimního sportovního parku určená veřejnosti. Podrobný časový harmonogram a další potřebné informace jsou k dispozici ZDE.