Známe vítěze závodů všestrannosti s mezinárodní účastí

Tradiční tečkou za sportovní sezonou bývají na Pardubickém závodišti soutěže ROZLUČKOVÉ VŠESTRANNOSTI. Letos se konaly také jako finále šampionátu mladých koní. Vítězství v nejvyšší soutěži patří Šárce Votavové s koněm Zylo, kteří jako jediní zvládli bezchybný parkur.

V soutěži stupně S po úvodních drezurách vedl Haradl Siegl z Rakouska, s koněm Gin Tonic však chyboval na parkuru a trestné body nasbíral i v terénní zkoušce. V celkovém pořadí se propadl na třetí místo. O něco lépe si vedla Alena Marchalová, která nakonec s Jasminou brala druhé místo. Zvítězila už zmiňovaná Šárka Votavová reprezentující Stáj J+J Votava, a to s náskokem tří bodů na druhou příčku. V soutěži startovalo 17 koní, 16 z nich závod dokončilo.

Ema Štěpánková, dvojnásobná vítězka ze závodů Rozlučkové všestrannosti

Další rakouská účastnice závodů Lea Siegl si už prvenství utéct nenechala. S nejlepší drezurou a bezchybným parkurem i terénní zkouškou s koněm Lebenstraum zvítězila v soutěži stupně L. V celkovém pořadí druhý Harald Siegl, tentokrát v sedle Amalia Argentina, na ni ztrácel 13 bodů! Třetí se umístila Diana Lochmanová se Simonem 14.

V soutěži stupně ZL se dařilo Pavlu Březinovi z VOŠ a SZeŠ Benešov. Zvítězil s Cool Boy 1 s náskokem necelých šesti a půl bodu před Dianou Dittrichovou s Valerií 5 a třetí Janou Pecháčkovou s Niddax. Také Březina si udržel průběžné vedení až do vítězného konce.

V další soutěži, tentokrát stupně Z, zvítězila několikanásobná mistryně České republiky Eliška Orctová z JC Rusek. S Kireou nasbírala jen 32 trestných bodů a porazila tak druhou Kristýnu Přikrylovou v sedle Lowen, která předvedla nejlepší drezuru, ale chybovala na parkuru. Třetí místo patří Pavle Pavoukové s Net.

Nižší soutěže ZK, hobby ZK, hobby Z a pony ZL skončily už v sobotu. Neoficiální „královnou“ závodů se stala Ema Štěpánková reprezentující pardubickou Apolenku, když zvítězila s Leny Gold K v soutěži ZK a s Puntíkem v soutěži Pony ZL. V soutěži hobby ZK si první místo vybojovali Lucie Hlavatá a Šejba (JS Slavíkov) a v soutěži hobby Z Viktor Regnard s Eltio (JK Podorlicko Letohrad).

Součástí závodů Rozlučkové všestrannosti bylo také finále šampionátu mladých koní. V soutěži šesti a sedmiletých zvítězil Baloo the Bear s Adélou Císařovou (JK Svobodných pánů a paní ze šumavských plání). Pětiletým kraloval Odwar s Miloslavem Příhodou (Jezdecký klub Flamenco Sloupno) a čtyřletým Kurier – opět s Miloslavem Příhodou v sedle.