Žokejové pomáhali, pro nemocnou Terezku se vydražilo šestačtyřicet tisíc korun

V rámci nabitého odpoledního programu letošního ročníku Velké pardubické se také pomáhalo. Z iniciativy bývalé jezdkyně Barbory Málkové – Miksánkové se spojila česko-slovenská žokejská elita a poskytla své rajtky do dobročinné dražby. Její výtěžek putoval ve prospěch malé Terezky, která onemocněla leukémií. Výsledkem je částka 46 tisíc korun. Další finanční prostředky lidé zasílají na transparentní účet.

Podepsané rajtky do dražby věnovali osminásobný vítěz Velké pardubické a trenér Josef Váňa, žokejové Josef Bartoš, Jan Faltejsek, Pavel Složil, Marek Stromský, Lukáš Matuský, Jaroslav Myška, který ke svému podpisu připojil i kresbu myšky, ale i samotná Bára Miksánková.

Do dražby se neváhali zapojit ani někteří majitelé koní – například o rajtky loňského vítěze Velké pardubické Pavla Složila urputně bojoval majitel Talenta Michal Kabelka. Zapojil se také Josef Aichner, jehož koně běhají zejména v Itálii a Francii a který letos poprvé zkoušel štěstí i na pardubickém dostihovém závodišti. Ten neváhal vytáhnout z peněženky sedm a půl tisíce, aby koupil rajtky organizátorky dražby. Největší zájem byl o Josefa Váňu staršího, za které dražitelka zaplatila částku deset a půl tisíce korun.

„Chtěla jsem ukázat, že i lidé od koní mají dobré srdce. Oslovila jsem své kolegy, kteří se bez váhání do projektu zapojili. Je skvělé, že se pro Terezku podařilo vydražit tolik peněz. Tím ale pomoc nekončí,“ řekla organizátorka projektu Barbora Miksánková, která si na pomoc k dražbě přizvala i dostihového novináře Martina Cápa, který se ujal dražebního kladívka. Začínalo se na vyvolávací ceně dva a půl tisíce korun a i díky Martinově nadšení se podařilo přihazovat do zajímavých částek.  

Darovat tolik potřebné prostředky lze i prostřednictvím charitativního projektu Znesnáze21 – odkaz přímo pro Terezku ZDE