Zrekonstruované stáje budou mít premiéru při Velké pardubické

Krátce před dostihovým mítinkem 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou byla na Pardubickém závodišti slavnostně otevřena rekonstruovaná stáj. Nabízí nejen nové interiéry, ale také další box navíc. Investorem akce bylo město Pardubice.

Na dostihovém závodišti je pro ustájení koní k dispozici sedm stájí, první z nich v letošním roce prošla kompletní rekonstrukcí. V nákladu více než 2 miliony korun stavbaři vybudovali nové podlahy s gumovou nášlapnou vrstvou, nové obložení stěn a renovací prošly také elektroinstalace i rozvody vody. Novinkou je odvětrávání vnitřních prostor pomocí samočinné větrací hlavice umístěné na střešní konstrukci. Největší a nejviditelnější změnou je montáž zcela nových stájových boxů. Z původních osmi jich je nyní devět.

„Je to obrovský posun dopředu. V letošním roce jsme realizovali první etapu, v rekonstrukci plánujeme pokračovat. Koně si to určitě zaslouží,“ řekl při slavnostním otevření stájí náměstek primátora města Pardubice Jan Hrabal.

Novou podobu stáje si pochvalovala trenérka Hana Kabelková. Právě její Talent, vítěz Velké pardubické, bude v této stáji se svými tréninkovými kolegy v neděli stát. „Je to povedené a proti původnímu stavu opravdu velký pokrok. Talentovi se tu určitě bude líbit,“ usmívala se trenérka z Vápenného Podola.  

Venkovní zděné boxy procházely postupnou rekonstrukcí v několika minulých letech.