Suverénním vítězem Zlaté podkovy je Miloslav Příhoda

Nedělní crossy v dostihové dráze Pardubického závodiště uzavřely první letošní závody jezdecké všestrannosti v Pardubicích. Na tratě se vydali jezdci v nejobtížnějších soutěžích, z nichž vrcholem byla Zlatá podkova – Cena města Pardubice. Jednoznačně v ní kraloval olympijský reprezentant Miloslav Příhoda. On a vítězní jezdci v celkem pěti soutěžích doplnili tabuli šampionů napsanou už v sobotu.

Miloslav Příhoda patří k nejúspěšnějším jezdcům červencové všestrannosti. Kromě suverénního vítězství s Lucky Boy-Š ve Zlaté podkově zvítězil ještě v jedné soutěži, když s koněm Obora´s Guitar Gangster ovládl soutěž stupně ZL – Cenu Equistrians.

Zlatá podkova – Cena města Pardubice
Ve vrcholné soutěži Miloslav Příhoda díky nejlépe předvedené drezurní úloze, parkuru bez trestných bodů a jen s drobnou penalizací v crossu obdržel o 5,3 trestného bodu méně než druhý Patrik Sukdolák, který se soutěže účastnil s koněm Quida 1. Ten se na druhou příčku posunul po čistém výkonu na parkuru. Za touto dvojicí se umístily Lucie Příhodová s Cry Boy, Šárka Douchová s Cofi 1 a na pátém místě zástupkyně Rakouska Margit Appelt.

Stříbrná podkova – Cena ADW FEED a.s.
Stříbrná podkova patří několikanásobné mistryni České republiky ve všestrannosti v různých věkových kategoriích Elišce Orctové. Ta s koněm Guintilianus zvítězila díky kombinaci povedených všech tří disciplín. Za nimi se umístili Pavel Vaněk s Astrid 2, Petr Lacina s Rainbow 5, Kristýna Kačírková s Diadém 2 a Simona Bozděchová s Fatima 253. Po úvodní drezurách vedoucí Kristýna Přikrylová nasbírala na parkurech osm trestných bodů a propadla se na místo šesté.

Bronzová podkova – Cena Okrasného zahradnictví Havlíček
Bronzová podkova byla „dámská jízda“. Soutěž dokončila třináctka dívek a žen, z nichž se soutěž nejvíce povedla Emě Štěpánkové. Ta nejen že zvítězila s Puntíkem, ale přidala ještě šesté místo s Anisio. Druhá v této soutěži skončila Nikola Hlavatá s Šejbou, třetí Karolína Kocíková s Carthes-H, čtvrtá Tereza Látalová s Pedro 9 a pátá Nikola Bártová s Portášem.

Cena Equistrians
V této soutěži si pomyslnou zlatou medaili vybojoval už zmiňovaný Miloslav Příhoda s koněm Obora´s Guitar Gangster. Stříbrná příčka patří Jakubu Hlávkovi s Lucero-K a bronz bere Eliška Orctová s Queen Very. Všichni tři si své pozice v průběžném pořadí drželi už od prvního dne soutěží. Za nimi se umístil Petr Vančura s Contino 1 a Radka Kramáriková s Rodrigo 6.

Křišťálová podkova – Cena Mauricio
Jednou z pěti soutěží, které končily v neděli, je i Křišťálová podkova. Zvítězila v ní Kateřina Novotná s Esem před Denisou Lístkovou s Quido-K a Michalou Novákovou s Newcomer. Čtvrtou příčku vybojoval Lukáš Žákovčík s Ramzes 1 a pátou Lucie Příhodovou v sedle Expertky.

Oblastní mistrovství Východočeské oblasti ČJF
V rámci letní Pardubické všestrannosti byly vyhlášeny také výsledky Oblastního mistroství Východočeské oblasti ČJF, konkrétně v kategoriích junioři, U25 a senioři. V poslední jmenované kategorii se mistryní stala Lucie Příhodová před Lucií Hlavatou, Šárkou Votavovou, Anežkou Lexovou a Lukášem Létalem. V kategorii U25 byla vyhlášena jen první tři místa, o které se podělily dámy v pořadí Eliška Orctová, Nikola Jindrová a Julie Medikusová. Šampionkou v rámci oblastního mistrovství v kategorii juniorů je Ema Štěpánková před Nikolami Hlavatou a Bártovou.

Ze soboty 16. července

PARDUBICKÁ VŠESTRANNOST – webová stránka s odkazem na Jezdecký informační systém a kompletní výsledky