Tahákem druhého dne výstavy bylo Mistrovství ČR v ovladatelnosti s kládou

Výstava Koně akci pokračovala v neděli 12. září ve svém dožínkovém tématu. V rámci Okresních dožínek připravila Okresní agrární komora Pardubice tradiční program pro děti a dospělé včetně slavnostního předání dožínkových věnců.

Kromě prezentace zemědělské techniky či výstavy hospodářských zvířat pozornost samozřejmě poutala i „koňská“ část výstavy. Konibus vozící návštěvníky dostihovou dráhou byl v neustálém obležení, své diváky měla i pokračující výstava koní plemene hafling. Ovšem největší pozornost poutalo Mistrovství ČR v ovladatelnosti s kládou.

V lesíku Pardubického závodiště pořadatelé postavili velmi zajímavou trať evokující práci v lese. Umění a souhra kočího s jeho chladnokrevným koněm je klíčem k překonání několika překážek, za jejichž shození jsou udělovány trestné body. Letošní ročník šampionátu se nesl v bouřlivé atmosféře, kdy diváci s nadšením povzbuzovali své favority.

Nejlépe si s tratí v konkurenci šestnácti závodníků poradil Michal Bančík s Nickem, který se po čtyřech let znovu stal úřadujícím mistrem České republiky. Druhé místo získal David Jánoš s Brisem štádleckým a třetí David Šíma s Galvasem.

Záštitu nad 23. ročníkem výstavy Koně v akci převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.