V červnu Pardubické závodiště nabízí dvoudenní mítink

Závěr měsíce června nabídne na Pardubickém závodišti nabitý program. V rámci dvoudenního mítinku je připraven rozmanitý program obsahující snad všechny typy dostihů. Vše začne v pátek 25. června rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky a vyvrcholí v sobotu 26. června klasickou steeplechase a druhou kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Páteční podvečerní mítink bude přehlídkou koní do rovinových dostihů, které jsou na Pardubickém závodišti téměř výjimečnou událostí, a do dostihů přes proutěné překážky. Na programu je šest dostihů, jeden z nich vypsaný pro debutanty na dostihových drahách. Podobný mítink v loňském roce ukázal, že zájem o páteční Pardubické dostihy je mezi dostihovými stájemi i diváky. Vstupné na tento mítink je zcela zdarma, pořadatelé budu ale u vstupu regulovat počet návštěvníků do protiepidemickými opatřeními stanovené kapacity. První dostih startuje v 16:30 hod., část mítinku bude živě přenášet program ČT Sport.

Sobota 26. června nabídne ještě napínavější program. V osmičce dostihů se vyjímá především klasická steeplechase Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, který byl založen v roce 1994 po vzoru dostihů na britských ostrovech.

Následovat bude druhá ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Startovní listiny budou sice známé až 22. června, v přihláškách ovšem figuruje jméno loňského vítěze Velké pardubické Hegnuse. Po prvním dějství kvalifikačního seriálu podmínky pro start v říjnovém vrcholu sezony už splňuje 15 koní. První z dostihů startuje už ve 12 hod.

Na závodiště se vrací také pony liga. Mezi budoucími nadějemi dostihového sportu je o závody velký zájem a tak diváci uvidí hned tři dostihy poníků.

Součástí dostihového dne je také setkání vítězů Velké pardubické z let minulých. Je tak možné, že na závodišti potkáte například Josefa Vavrouška, Libora Štencla, Karla Zajka a celou řadu dalších legend tohoto dostihu.

Vstupenky jsou již v prodeji – odkaz na online prodej. Kromě základního vstupného je možné zakoupit i zlevněné vstupenky pro děti a seniory a také výhodné rodinné vstupné pro dva dospělé a až tři děti. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Kapacita návštěvníků je omezena, a tak je dobré s nákupem vstupenek neotálet.

Při vstupu do areálu závodiště je nutné kromě vstupenky předložit také negativní test na covid-19, nebo doklad o očkování proti této nemoci, nebo doklad o prodělané nemoci ve stanovené lhůtě. Podrobnější pravidla jsou k dispozici na webu závodiště v sekci AKCE – Pardubické dostihy, resp. II. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.