132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou


132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly

.

Historie Velké pardubické se píše už od roku 1874. Od té doby bylo uběhnuto už 131 ročníků legendárního dostihu, kterému už pravidelně předchází čtyřdílný kvalifikační seriál.

Další ročník, už 132., se poběží v neděli 9. října 2022.

Dostih je vypsán pro 6leté a starší koně, kteří absolvovali jeden z pardubických kvalifikačních dostihů nebo dostihy Crystal Cupu nebo dostihy steeplechase, steeplechase cross country nebo cross country o délce nejméně 4800 metrů v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii konané od 10.10.2021. Vítěz 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace.

Délka dostihu: 6900m
Dotace dostihu: 5 000 000,- Kč
Termín přihlášek: 22.9.2022
Termín OSK: 30.9.2022

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

11:00  Slavnostní zahájení

11:30  Cena společnosti VCES a.s. – Cena Laty Brandisové

12:10  Cena společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – Cena ČASCH

12:50  Pohár BICZ holding 2022

13:30  Cena hejtmana Pardubického kraje – Cena Vltavy

14:15 Cena Lesů České republiky – Cena Labe

15:00  Poplerův memoriál skupiny Profireal Group

16:00  132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly

16:30  Slavnostní dekorování

Startovní listina 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

1

NO TIME TO LOSE(GB), 13 j

ž. Ondřej Velek

Paragan Horseboxes s.r.o.

2

ARGANO, 8

ž. Martin Liška

Marek Šimák

3

STRETTON, 12

ž. Thomas Garner

Nýznerov

4

IMPHAL(POL), 9 b

ž. Jaroslav Myška

Quartis-Zámecký Vrch

5

KAISERWALZER(GER), 9

am. Patrick Mullins

DS Millennium (SVK)

6

BRUNCH ROYAL(FR), 9 j

ž. Josef Bartoš

Scuderia Aichner SRL

7

MR SPEX(GER), 8

ž. Lukáš Matuský

Lokotrans

8

CHICNAME DE COTTE(FR), 10 A 1/2bj

ž. Ludovic Solignac

Quartis-Zámecký Vrch

9

DUSIGROSZ(FR), 9 s

ž. Marek Stromský

Joly

10

DULCAR DE SIVOLA(FR), 9

Josef Borč

DiJana Dobšice

11

SACAMIRO, 9

Jakub Kocman

Jezdecký oddíl Beňov

12

LOMBARGINI(GER)*, 11

ž. Jan Odložil

EŽ Praha a.s.

13

STAR(GER), 11

ž. Jaroslav Brečka

MPL Racing (SVK)

14

TALENT, 11

ž. Pavel Složil ml.

DS Kabelkovi

15

PLAYER, 10

ž. Marcel Novák

Nýznerov

 

Přehled kvalifikovaných koní do 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou na Pardubickém závodišti

 

Jméno koně Stáj Trenér Termín kvalifikace
AENEAS(IRE), 8  Statek Blata Český ráj Váňa st. Josef 06.08.2022, 03.09.2022
ARGANO, 8 Marek Šimák Liška Martin 06.08.2022
BEAU ROCHELAIS(FR), 11 Stáj Habich Křídlová Tamara 18.06.2022
DAJUKA, 8 K-K Metal a.s. Holčák Radek 18.06.2022
DEL REY(SVK), 7 D + V + P Kopálek, CZ Mimra Zdeněk 21.05.2022
DULCAR DE SIVOLA(FR), 9 DiJana Dobšice Jirčáková Vendula 21.05.2022, 06.08.2022
DUSIGROSZ(FR), 9  Joly Váňa st. Josef 06.08.2022, 03.09.2022
FLY FILO FLY(ITY), 8 Scuderia Tania-Váňa Váňa st. Josef 06.08.2022
CHICNAME DE COTTE(FR), 10  Quartis-Zámecký Vrch Vítek Pavel 21.05.2022, 06.08.2022
IMPHAL(POL), 9 Quartis-Zámecký Vrch Popelka Stanislav 03.09.2022
KAISERWALZER(GER), 9 DS Millennium (SVK) Brečka Jaroslav 21.05.2022
LOMBARGINI(GER)*, 11 EŽ Praha a.s. Popelka Stanislav 03.09.2022
MR SPEX(GER), 8 Lokotrans Urbánek Luboš 21.05.2022, 06.08.2022
NO TIME TO LOSE(GB), 13 Paragan Horseboxes s.r.o. Váňa st. Josef 21.05.2022
PARIS EIFFEL(IRE), 9 Lokotrans Slovakia Cagáň Ján 21.05.2022
PLAYER, 10 Nýznerov Kvapilová Lenka 21.05.2022, 06.08.2022
SACAMIRO, 9 Jezdecký oddíl Beňov Petříková Eva, Ing. 18.06.2022, 06.08.2022
STAR(GER), 11 MPL Racing (SVK) Brečka Jaroslav 21.05.2022
STRETTON, 12 Nýznerov Popelka Stanislav 21.05.2022
TALENT, 11 DS Kabelkovi Kabelková Hana 10.10.2021, 18.06.2022
THEOPHILOS(FR), 12 Dostihový klub iSport-Váňa Váňa st. Josef 21.05.2022, 18.06.2022
ZATARO, 9 Ramzová Popelka Stanislav 06.08.2022
TELEVIZNÍ POŘADY – ČESKÁ TELEVIZE