PořadíJméno koně, stáří, barva, pohlavíPůvodJezdec
PNABRACADABRA 9l.č.bělouš,val.Sharper-My MaryMitchell R
ZOLIVE BRANCH 7l.hnědkaHerbertstown-ArmisticeGeoghegan Edward
Výrok: Lehce 1 – daleko.
Čas: neměřen

Opět nepočetné pětihlavé pole startujících, ze sedmnácti ohlášených. Nejzatíženějším koně byl Taxisův hřebec ARGONAUT se 73 kg, který měl v sedle Angličana Smithe, MANFRED nesl 68,5 kg, ABRACADABRA 68 kg, ET CAETERA 66,5 kg a nejméně hnědka OLIVE BRANCH 63 kg. V sedlech všech koní byli Angličané, poprvé se zde představil E.Geoghegan, který se pak významně zapsal do historie Velké pardubické jako další trojnásobný vítěz.

Celý průběh dostihu byl jednotvárný. Po odstoupení OLIVE BRANCH a pádu valacha ABRACADABRA vodil stále ARGONAUT, před ET CAETERA a MANFRED neustále uzavíral.

V závěru pak ET CAETERA nasadila ostré tempo, přešla do vedení a lehce o jednu délku zvítězila. Třetí místo získal s odstupem MANFRED.

Pro žokeje M.Phillipse to bylo již druhé vítězství v tomto dostihu, když prvé získal v roce 1880 s Good Morning.

Vítězná klisna ET CAETERA běžela v barvách hraběte Esterházyho. Jezdec měl žlutý dres s modrými švy a modrou čapku.

ET CAETERA byla první čtyřletou vítězkou dostihu. O rok později startovala v Liverpoolu ve Velké národní, ale dostih nedokončila.

Rámcové dostihy tentokrát nabídly zajímavější podívanou než v předchozích letech.

Kunětická cena se běžela jako rovinový dostih na 2000 metrů. V poli čtyř koní, když na třech seděli hrabata Kinští, zvítězil Schönbrunn se Zdenko Kinským.

Proutky o Cenu Jockey Clubu měly na startu pět koní a vítězství si odnesla Aqua viva s jezdcem Coatesem, když druhý byl hřebec Montbar, pozdější otec dvojnásobného vítěze Velké pardubické Magyaráda.

Dámskou cenu za účasti tří koní a tří jezdců Kinských vyhrál valach Toby, když Gobang dostih nedokončil.

Závěrečnou Jesničanskou steeplechase získal pro sebe v poli tří koní Straight se žokejem Fletcherem.