PořadíJméno koně, stáří, barva, pohlavíPůvodJezdec
SNPYLADES 6l.tm.hnědkaPrince Paris-SzellöWaclawiczek R.
PNWUNDERDOCTOR 5l.hnědák,val.,pol.Schweninger-neznámá klisnaTaxis E.
Výrok: Lehce 4 – daleko.
Čas: neměřen

Každý rok není posvícení a tak se na startu sešla pouhá polovina startujících, než v roce předchozím.

Trojnásobná vítězka LADY ANNE dokonce z nám dnes nepochopitelných důvodů běžela pouze Jesničanskou steeplechase, kterou sice vyhrála, ale ztratila tak šanci vyhrát Velkou počtvrté.

Nejvíce nosil vítěz z roku 1985 GALAMB II 79 kg, PYLADES 74 kg, MAGYARÁD 71 kg, CRACKSHOT 69 kg, WUNDERDOCTOR 65 kg a nejméně IRISH FENCER 64 kg.

Po startu šel na špici PYLADES, ale hned na prvním skoku odepřel poslušnost a byl zadržen. Taxisův příkop všichni ostatní překonali bez potíží, ale na Irské lavici padli GALAMB II a WUNDERDOCTOR.

GALAMB II ji pak přece jen překonal a pokračoval v dostihu. Trojice ostatních již měla náskok, ale GALAMB II nasadil ostré tempo a u zdi své soupeře dohonil.

Na Hadím příkopu vybočil CRACKSHOT, ale nakonec pokračoval. Potom měl pád IRISH FENCER a tak další překážky skákali MAGYARAD a GALAMB II osamoceni a daleko za nimi ještě bojoval s tratí CRACKSHOT.

V závěrečném boji měl více sil MAGYARÁD a lehce o čtyři délky zvítězil, před GALAMB II a daleko třetí doběhl CRACKSHOT.

MAGYARÁD zvítězil v barvách chlumeckého hraběte Zdenko Kinského, v červenobíle pruhovaném dresu s červenou čapkou. Dnes takový nosí reprezentanti napajedelského hřebčína.

Žokej Edward Geoghegan získal třetí vítězství a zařadil se po bok Hectora Baltazziho a Richarda Fletchera. Pocházel z Irska, ale na ostrovech se mu údajně příliš nedařilo a tak působil převážně na kontinentální části Evropy. Později se stal trenérem.

Mítink byl tentokráte dokonce třídenní (pátek, neděle a pondělí), když Velká pardubická se běžela již v pátek.

Za zmínku stojí účast starého dobrého Wolfa v nedělní Dámské ceně, kdy získal čtvrté místo, o vítězství Lady Anne již bylo psáno, v rovinovém dostihu se také představila pozdější vítězka Velké Sláva, když tentokráte byla v nedělní rovině druhá a v pondělí v proutkách nedokončila a v pondělí startovala i Lady Anne a v sedle s E.M. Taxisem vyhrála Kladrubskou cenu.

Edward Geoghegan
Byl to Irčan, narodil se v roce 1866 a do Monarchie přišel v roce 1888 jako dvaadvacetiletý nadějný překážkový jezdec. Působil ve stáji George Herberta, trenéra slavné Lady Anne, se kterou pak vyhrál dvakrát Velkou pardubickou. Třetí vítězství v dostihu získal v sedle Magyaráda, jehož majitelem byl Zdenko Kinský.

Ve Velké pardubické startoval celkem jedenáctkrát, každoročně od roku 1888 až do roku 1898. Třikrát zvítězil, dvakrát byl druhý, jednou třetí, jednou čtvrtý, třikrát dostih nedokončil a jednou byli s Lady Anne z druhého místa diskvalifikováni. V roce 1897 se stal překážkovým šampionem. Dva těžké pády pak ukončily jeho jezdeckou kariéru, odešel do Maďarska, kde od roku 1890 působil jako trenér.

V roce 1905 po těžké nemoci v Alagu zemřel, ve věku pouhých 39 let. Je pohřben v Dunakeszi.