2017

V těžkém terénu se zrodilo šťastné vítězství. Do listiny vítězů se zapsal šestadvacetiletý žokej Jan Kratochvíl s osmiletým hnědákem No Time To Lose. Společně udělali radost Josefu Váňovi staršímu, pro kterého to je jubilejní desáté trenérské vítězství v legendárním dostihu. Kromě šťastného vítěze se na tabuli umístili ještě další dva koně „Váňovců“.

Na startovní listině figurovalo dvacet jmen – třináct plnokrevných a sedm polokrevných koní. Hned tři zástupce tu měly stáje z Francie. Celou pětinu koní (4) posílal do dostihu legendární žokej a trenér Josef Váňa. Startovní čísla slavnostně vylosoval čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka.

Do 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou nakonec odskočilo pouze devatenáct koní. Francouzský reprezentant Virtus d´Estruval byl realizačním týmem škrtnutý poté, co zdravotní komplikace neumožnily startovat čtyřnásobnému vítězi Velké pardubické Janu Faltejskovi.

Devatenáctičlenné startovní pole poprvé prořídlo na Taxisově příkopu, kde pád potkal Templáře (Kevin Guignon) a svého jezdce ztratil Pareto (Pavel Složil ml.). Na Irské lavici pak skončily naděje dalšího z francouzských koní Songe d´Estruval.

Po deštivém období byla dráha měkká a náročné podmínky se projevovaly i na průběhu dostihu. Ten velmi dlouhou dobu vodil nejmladší účastník na startu Bridguer (Jaroslav Myška). V průběhu dostihu jezdci postupně zastavovali své koně, už v samotném závěru dostihu se pro zadržení rozhodl také Marek Stromský v sedle obhájce vítězství z roku 2016 Charme Looka.

Velkou sílu prokazoval třetí z francouzských koní Urgent de Gregaine v sedle s britským jezdcem Felixem de Giles. Už to vypadalo na jejich jasné vítězství, když neuvěřitelně zrychlil jeden ze čtveřice koní Josefa Váni NO TIME TO LOSE a s žokejem Janem Kratochvílem nakonec kolem cílové podkovy proběhl jako první. Za ním dokončili Urgent de Gregaine, klisna Delight My Fire (Niklas Lovén), další z Váňových koní Zarif (Josef Bartoš) a Ange Guardian (Josef Váňa ml.) a za nimi ještě Universe of Gracie (Jiří Kousek), Bridgeur (Jaroslav Myška) a Kasim (Marcel Novák). Ostatní nedokončili.

Zastaven byl také Nikas, diskvalifikovaný vítěz Velké pardubické 2015, pro kterého to byl poslední start před odchodem z aktivní dostihového kariéry. V jeho sedle byl Petr Tůma, který vystřídal “smolaře” Lukáše Matuskému. Start ve vrcholu české překážkové sezony mu už potřetí za sebou znemožnilo zranění z rámcových dostihů.

Vítězný čas No Time To Lose byl 09:39,98. Pro žokeje Jana Kratochvíla to bylo první vítězství ve Velké pardubické, Josef Váňa si připsal jubilejní desátý trenérský triumf. No Time To Lose je připravován pro DS Paragan.

Stav dráhy : 4.0 (pružná)
Výrok: JISTĚ-1 1/2-8-16-11-7-daleko-daleko

VÝSLEDKY vč.rámcových